Translate

۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۲, پنجشنبه

تحقق آزادی و دموکراسی در حکومت دینی غیر ممکن است!نگاهی به انقلاب های رخداده در کشورهای عربی منطقه و نتایج آن نشان دهنده این واقعیت انکار ناپذیر است که تحقق دموکراسی و آزادی در چهارچوب دین غیرممکن است.

خیزش مردم در تونس و مصر و پایین کشیدن دیکتاتورهایی که سالیان دراز ، حاکمان بی چون و چرای این کشورها بودند ، هر چند شادی زود گذری در آزادیخواهان جهان ایجاد کرد اما با به قدرت رسیدن دیکتاتوری های مذهبی در این کشورها که با تحدید آزادی های فردی و اجتماعی و همچنین گسترش اختلافات قومی و مذهبی تا حد به چالش کشیدن تمامیت ارضی این کشورها همراه بوده ، تمام امیدها را به یاس مبدل ساخت.
در ایران نیز نگاهی به کارنامه اصلاح طلبان و مدعیانی که در آشفته بازار مطالبات روز افزون مردم ، خود را سردمدار اصلاحات می دانند ، نشان می دهد که اعتقاد به اسلام و اولویت های دینی در این عده مانع به رسمیت شناختن حقوق اولیه و اساسی مردم در کشور بوده و هست.
اصلاح طلبان حذف شده از قدرت که اینک با شعار دفاع از حقوق مردم و تحقق دموکراسی با عوام فریبی در پشت مردم سنگر گرفته اند تا از ولایتمداران کسب امتیاز کنند ، همان هایی هستند که در بدو انقلاب اسلامی در پست ها و مقامهایی که در اختیار داشتند ، بیشترین ستم را بر آزادی و دموکراسی روا داشته اند و در نهادینه کردن نقض حقوق بشر و سلب آزادی و گسترش خودکامگی ، نقش اساسی را ایفاء کرده اند.

 
سیاست های رفسنجانی و خاتمی در دوران ریاست جمهوری که با تایید ظلم و سرکوب در پشت پرده و یا سکوت معنا دار در برابر ظلم به مردم همراه بود ، نشان از اولویت حفظ نظام و عقاید مذهبی و اسلامی آنها بر منافع ملت داشته و دارد.
سخنان خاتمی در ارتباط با اعدام همجنسگرایان بعنوان یک راه حل درمانی و همینطور آخرین اظهارات او در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری که با دعوت گسترده مردم به شرکت در انتخابات فرمایشی رژیم همراه بود ، نشان از نگاه واقعی اصلاح طلبان به دموکراسی و آزادی را دارد.
دعوت به همراهی رژیمی که حتی خودی ها و معماران حکومت اسلامی ( رفسنجانی – موسوی – کروبی – خاتمی و...) را در دایره دیکتاتوری مطلق خود بر نمی تابد ، گویای اولویت های مذهبی اصلاح طلبان بر منافع ملی و آزادی است.
تحقق آزادی و دموکراسی در چهارچوب اسلام و بویژه جمهوری اسلامی غیر ممکن و دست نیافتنی است. حکومتی که دست اندرکاران آن هیچ ارزشی برای ملیت و منافع ملی قائل نیستند و سیاست های خود را بر اساس باورهای دینی تعیین می کنند و کوچکترین انتقادی را حتی از حامیان خود نمی پذیرند و با وحشیانه ترین شکل ممکن پاسخ می دهند، چگونه می توانند برای مخالفان خود دموکراسی و آزادی را به ارمغان بیاورند؟!
رسیدن به آزادی و دموکراسی و یک حکومت دموکراتیک ، تنها در سایه یک رژیم سکولار و غیر مذهبی ممکن است و دنبال روی از اصلاح طلبان جز اتلاف وقت و انرژی حاصلی به همراه نخواهد داشت و این ممکن نیست مگر با سقوط جمهوری اسلامی.

۱ نظر:

 1. شعر بلندی از اباذر غفاری شاعر جوان نسل سوخته هست که با تحقیقات دقیق در روزنامه های سالهای گذشته سروده شده . اباذر بر خلاف تصور شما بی تربیت نیست ولی معتقد هست این ٥٧ های بیسواد و ملایان همراهشان ( البته ٥٧ ایی که هنوز به این بساط معتقد هست ) جز این زبان نمیفهمند قسمتی کوتاهی از این شعر که حدود ٥٠ صفحه هست در اینجا میاید
  اراذل و اوباش ما هستیم که در ٥٧ انقلاب کردیم
  به عکس خمینی جاکش و قاتل در ماه اقتدا کردیم
  بعد از نوشیدن یک بطر میکده قزوین در کافه ماتاووس
  سوی مسجدی رفتیم و به دشمنان شاه دعا کردیم
  هم از توبره میخوردیم دو لپی هم از آخور خارجی
  از فرط پر خوری جفتک انداختیم و عبا عبا کردیم
  طلب آخوند کس کش و قاتل و مفتخور نمودیم
  رهبر این جاکشان را از طویله صدام به ماه کردیم
  اول رجائی کس خل و بعد بنی صدر مشنگ را
  بجای شاه و هویدا تحصیلکرده به حکومت انتخاب کردیم
  خامنهه ای مشنگ و رفسنجانی دزد و خاتمی حقه باز را
  یکی یکی وارد گود کردیم و خوشنود صفا کردیم
  این آخری یعنی محمود کس خل دیوانه بی کله را
  بر صدر دزدان نشاندیم و لطیفه گفتیم و صفا کردیم
  خلخالی مادر جنده ٤ کلاس سواد را به به گفتیم
  هویدای تحصیلکرده را نوکر غرب و امریکا کردیم
  ما که هیچ ان حزب طراز نوین طبقه کارگر
  پشت آخوند بیسواد فریاد میزد و ما هم هوار کردیم
  ان مجاهد کس خل شهر ندیده و عاشق قدرت
  از آخوند مکلا دفاع میکرد ما هم هوار کردیم
  روشنفکر پای منقل نشین کتاب دزدکی ترجمه کن
  آرش کمانگیر مان شد و برایش کف زدن ها کردیم
  آیا انقلاب تخمی ما اراذل و اوباش را دزدیدند ؟
  خود ما جاکشان ٥٧ بودیم که خمینی را خدا کردیم .

  پاسخحذف