Translate

۱۳۹۲ خرداد ۵, یکشنبه

احمدي نژاد و خدمات پنهان 4 ساله او!شايد بتوان احمدی نژاد را یکی از منفورترین چهره های سیاسی چند سال اخیر جمهوری اسلامی دانست. مرد گمنامي كه به یکباره ظهور كرد و با پشت سر گذاشتن پله هاي ترقي در نردبان پیشرفت ولایت فقیه ؛ در کمترین  زمان ممكن ؛از استانداري به رياست جمهوري رسيد.
هر چند اين چهره در ميان روشنفكران و اكثريت طبقه متوسط جامعه از جايگاه و اعتباري  برخوردار نيست اما در ميان اقشار پايين و ناآگاه جامعه هنوز نقشي همانند رابين هود را به عهده دارد!
گذشته از خيانت ها و خبائثي كه احمدي نژاد با حمايت كامل خامنه اي و نهادهاي تحت رهبري او در طي اين چند سال بر ايران و ايراني ؛ چه در داخل كشور و چه در مجامع بين المللي ؛ روا داشته كه جبران آن حتي در طي ساليان دراز به سختي ممكن است ، ناخواسته خدمات چندی را هم به ارمغان آورده كه نمي توان از كنار آنها بي تفاوت گذشت!
 البته هدف از بیان این مطالب چشم پوشی و یا دفاع  از جنایات و خیانت های او و همفکرانش نیست بلکه آشنایی با تابوهای شکسته شده به دست اوست كه شايد شكستن آنها به اين زودي ها ممكن نبود و همين برخوردهاي اوست كه آخوندهاي حاكم را به وحشت انداخته و از او و همفكرانش بعنوان " جريان انحرافي " ياد مي كنند.
در اين جا به مهمترين تابو شكني هاي او اشاره مي كنيم:
·       نشان دادن چهره واقعي جمهوري اسلامي به دنيا.
تا قبل از انتخابات سال 84 بسياري از كشورهاي غربي ؛ بویژه اروپایها ؛ نگاهي متفاوت به جمهوري اسلامي داشتند و نسبت به اصلاحات در حکومت اسلامی امیدوار بودند و می پنداشتند که شاید جمهوری اسلامی راه صلح و همراهی با جامعه جهانی را در پیش گیرد اما سخنراني ها و مصاحبه هاي بحث انگيز احمدي نژاد در ارتباط با مديريت جهاني و نابودي اسراييل در مجامع مختلف و در نهايت تقلب در انتخابات سال 88 و به دنبال آن کشتار مردم بي گناه در خيابانها ، به دنیا نشان داد که جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر است!
حمله به سفارت انگلستان در تهران هم تیر خلاصی بود که بر امیدهای برخی از کشورهای غربی ؛ در رام کردن جمهوری اسلامی؛ شلیک شد.

حال آنکه انتخاب هر کدام از 3 نامزد ديگر رياست جمهوري در سال 88 ، می توانست دور تسلسل امید و بهبودی اوضاع را ؛ چه در داخل کشور و چه در خارج ؛ برای سالیان دراز، بیهوده به همراه آورد. همان امیدی که خاتمی 8 سال به مردم ایران و جهانیان داد اما در انتها به جز یاس و ناامیدی حاصلی به همراه نداشت.

·       نشان دادن چهره واقعی خامنه ای به مردم ایران و جهان.
تا قبل از انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری و بویژه تا قبل از انتخابات 88 خامنه ای از چهره ای موجه و کاریزماتیک در بین طبقه متوسط و پایین جامعه برخوردار بود و کمتر کسی سعی می کرد در انتقادات خود به وضعیت موجود ، پای رهبر را به میان بکشد ، اما انتخاب احمدی نژاد ماهیت و شخصیت واقعی خامنه ای که سالها در پشت ماسک معنویت و بی طرفی  پنهان شده بود را به مردم و حتی یاران نزدیک او آشکار کرد.
اظهارات یاران احمدی نژاد در محافل مختلف در تبرئه احمدی نژاد از کشتار و جنایات سال 88 و اشاره به نقش مستقیم خامنه ای نیز یکی از کارهای مهم احمدی نژاد در طی دوران ریاست جمهوری است. آخرین مورد از این افشاگری ها مربوط به افشاء مکالمات تلفنی قاضی مرتضوی و مجتبی خامنه ای بود که سبب برگزاری غیر علنی جلسه محاکمه قاتل کهریزک شد.
هر چقدر که رفسنجانی و خاتمی سعی در ارایه چهره خوب از خامنه ای به جامعه داشتند ، احمدی نژاد عکس این موضوع رفتار کرد و پرده از دخالت های بی شمار رهبر در تمام امور و مسائل برداشته است.

·       آشکار کردن فعالیت ها سیاسی و اقتصادی سپاه در قالب برادران قاچاقچی
سپاه پاسداران که بعنوان یک بازو نظامی در مقابل ارتش پا به عرصه وجود گذاشت امروزه بطور کامل در تمامی عرصه ها بویژه سیاسی و اقتصادی وارد شده است و همچون يك غده سرطاني مهاجم هر روز بر وسعت دخالت هاي آن در تمام اركان جامعه افزوده مي شود.
گستردگی این فعالیت به حدی است که واحد قدس سپاه نقش بسیار مهمی در روابط خارجی جمهوری اسلامی بازی می کند.
احمدی نژاد هر چند با حمایت کامل سپاه بر قدرت تکیه زد اما بروز اختلافات او بویژه با فرماندهان ارشد سپاه ، سبب آشکار شدن دخالت های بي شمار اين نهاد تحت اختيار رهبري در کلیه امور کشور شد.
اعتراض احمدی نژاد به سخنان نماینده رهبر در سپاه پاسداران در رابطه با مهندس انتخابات ، نشان از يك کودتای مجدد توسط سپاه در کشور دارد.
در مقایسه با احمدی نژاد ، خاتمی علی رغم برخورداری قاطع از رای مردم و حمایت مجلس ششم ، در مقابل نامه ده تن از فرماندهان سپاه و تهدید او به کودتا طبق روال همیشگی خود تنها به عقب نشینی و انفعال بسنده کرد و حتی قالیباف که یکی از امضاء کنندگان این نامه بود را به عنوان نماینده رییس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منصوب کرد. خاتمی حتی در افتتاح فرودگاه امام به دلیل مخالفت سپاه ناتوان ماند و باز سیاست سکوت را در پیش گرفت.

·       افشاء مفاسد پشت پرده یاران رهبر و بنيان گذاران انقلاب اسلامی
در طی برگزاری مناظره های رياست جمهوري ، احمدی نژاد به راحتی مفاسد 3 نامزد دیگر و همچنین خانواده هاشمي رفسنجانی و ناطق نوری را آشکار کرد و حتی آنها را به افشاء بیشتر مفاسد پشت پرده تهدید کرد و این در حالی بود که هیچکدام از نامزدها توانایی دفاع و ارایه مدارک مستدل مبنی بر دروغگویی احمدی نژاد را نداشتند و تنها به سفسطه گویی و خیانت های کلی احمدی نژاد به کشور اشاره کردند و حتي در مناظره مستقيم با احمدي نژاد ناتوان از دفاع ماندند و در جلسه بعد و پس از مشورت با مشاوران خود اقدام به پاسخگويي كردند.
اظهارات احمدي ن‍ژاد بدون در نظر گرفتن اخلاقي و يا غير اخلاقي بودن آنها نشان از فساد گسترده تمام مقامات كشور داشت كه هر كدام به نحو و شرايطي كه در آن بودند از قدرت خود سوء استفاده كامل را كرده بودند.

·       آشکار کردن اختلافات درون حکومت
تا قبل از روی کار آمدن احمدی نژاد بویژه تا قبل از انتخابات 88 تمامی مقامات مسئول سعی در نشان دادن وحدت بین مقامات و رهبری داشتند و سخنان رهبر را بعنوان فصل الخطاب اختلافات قلمداد می کردند.
اختلافات گسترده احمدی نژاد و خامنه ای مخصوصا در عزل وزیر اطلاعات و همچنین وزیر خارجه و تحصن ده روزه احمدی نژاد در اعتراض به دخالت های رهبر در دولت او نشان از وخامت اوضاع پشت پرده داشت.
هر چند خامنه ای با توسل به قدرت خود توانست خواست خود را به احمدی نژاد تحمیل کند اما تيم احمدی نژاد با بی اعتبار کردن قوه قضاییه بویژه در جریان کشته شدن ستار بهشتی و استفاده ابزاري از اين رويداد و همینطور افشاء مفاسد خاندان لاریجانی در صحن علنی مجلس نشان داد که ميزان اختلافات بين مقامات كشور بسيار گسترده تر از چيزي است كه بتوان آن را در پشت سخنان زيبا مخفي كرد.

·       آشکار کردن فرمایشی بودن پست ریاست جمهوری در نظام اسلامی
خامنه ای از سال 76 و با به قدرت رسیدن اصلاح طلبان ، در مقابل تقسیم قدرت خود با دیگران مقاومت کرده و سعی بر کنار زدن تمامی رقبا از صحنه سیاسی نموده است. علی رغم وعده های اولیه خاتمی مبنی بر بازگو کردن مشکلات با مردم ، او هیچگاه جرات نکرد تا به مردم بگوید تنها مترسکی بیش نیست.
احمدی نژاد بارها و بارها خامنه ای را تهدید کرده که 26 میلیون رای مردم را در پشت خود دارد و نماینده واقعی مردم است و اگر کسی مشروعیت نداشته باشد او خود خامنه ای است که بدون پشتوانه و رای مستقیم مردم انتخاب شده است.
او بارها از قانون اساسی و اینکه رییس جمهور مقام دوم کشور است سخن گفته و در مقابل زورگویی های خامنه ای ایستاده است. احمدی نژاد تنها رييس جمهوري است که بارها حکم و سخن خامنه ای را ندادیده گرفته و آنچه را که خود خواسته انجام داده است.
او همچنين در مصاحبه هاي خود ، تلويحا اشاره به كساني دارد كه در تمام امور دخالت مي كنند اما در نهايت ، همه دولت و رييس جمهور را مي بينند و مقصر مي دانند. منظور احمدي ن‍ژاد از اين افراد ، خامنه اي است كه خود را قادر مطلق مي پندارد.

·       آشکار کردن فرمایشی بودن مجلس و نمایندگان آن
احمدی نژاد به مردم نشان داد که مجلس و نمایندگان آن ، تنها مترسک هایی هستند که مطیع اوامر رهبر جمهوری اسلامی مي باشند.او بارها در مجلس تحت عناوين مختلف و حتي پاسخگويي حاضر شد و در مقابل پرسش های نمایندگان ، تنها آنها را مورد تمسخر قرار داد و رفت.
او تنها رییس جمهوری است که در دفاع از یاران و دوستان خود در مقابل تمامیت خواهی ولایتمداران از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و تا آخر ایستاد. اگر وزرا يا ساير منتخبين او را برکنار کردند پست دیگری به آنها داد و حتی در مقابل نامه خامنه ای مبنی بر عزل رحیم مشایی از معاونت ریاست جمهوری ، او را بعنوان رییس دفتر خود انتخاب كرد و چند پست مهم ديگر نيز به او داد.
آخرين دهن كجي احمدي نژاد به خامنه اي را مي توان در زمان ثبت نام از نامزدهاي رياست جمهوري ديد كه به همراه رحيم مشايي به وزارت كشور رفت و در مقابل اعتراض خبرنگاران و نمايندگان مجلس به غيرقانوني بودن اين كار، با تمسخر اعلام كرد آنروز را مرخصي گرفته است.
اما در مقابل ، خاتمی حتی وقتی که وزیر کشور او را به دادگاه کشاندن سکوت کرد. وقتی وزیر کشور و وزیر ارشاد را در خیابان کتک زدند سکوت کرد و حتی وقتی معاون او را در خیابان و روز روشن ترور کردند باز سکوت کرد و نشان داد منافع خود را در پشت ماسك التزام به قانون بر ساير مسائل ترجيح مي دهد و حتي در زماني كه تمام اصلاح طلبان انتخابات مجلس را تحريم كرده بودند ، در ورامين اقدام به شركت در انتخابات كرد تا نشان دهد حفظ نظام و حفظ خود را بر خواست ملت ارجح تر ميداند!

·       آشکار کردن مظالم و مفاسد قوه قضاییه جمهوری اسلامی
اصرار احمدی نژاد به بازدید از زندان اوین ، پس از دستگیری مشاور مطبوعاتی و رسانه ای خود ، بازتاب گسترده ایی در کشور داشت. مخالفت رییس قوه قضاییه با درخواست احمدی نژاد و کشته شدن ستار بهشتی در همان زمان در بازداشتگاههای تحت نظر این قوه ، نشان از اختناق و ستم قوه قضاییه نسبت به محکومان داشت که دولت احمدی نژاد با استفاده تبلیغاتی از کشته شدن ستار بهشتی ، ناکارآمدی سیستم قضایی جمهوری اسلامی را آشکار کرد بطوریکه رییس قوه قضاییه رفتار دولت در نحوه انتشار خبر کشته شدن ستار بهشتی را وقیحانه خواند!
دستگیری و بازداشت مرتضوی و واکنش احمدی نژاد در ارتباط با اینکه "قوه قضاییه باید متعلق به ملت بوده نه یک سازمان ویژه خانوادگی باشد" بی اعتباری و وابستگی کامل قوه قضاییه را به همگان نشان داد و خاطر نشان كرد ، نبايد انتظار عدالت از قوه قضاييه اي داشت كه كاملا وابسته و مطيع رهبر و ارگانهاي تحت نظارت اوست.
رفتارهاي احمدي ن‍ژاد در 4 سال گذشته سبب شده است كه مردم از رئيس جمهور آينده انتظار ايستادن در مقابل زورگويي ها و زياده خواهي هاي رهبر را داشته باشند و همچون عروسكي خيمه شب بازي با سازهاي رهبر به رقص در نيايند ، خواستي كه هيچ گاه جامه عمل به خود نخواهد پوشيد و پس از انتصاب رييس جمهور مورد نظر رهبر ، احمدي نژاد تاوان عرض اندام در مقابل خامنه اي را به سختي خواهد پرداخت مگر آنكه او بتواند با استفاده از اسناد و مداركي كه از رهبر و بيت رهبري دارد خواست و اراده خود را بر خامنه اي تحميل كند و اين بازي است كه در يك ماه آينده مي توان نتيجه آنرا ديد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر